...:::FoRuMTR:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kasklı sapık operacıları şoka soktu!

Aşağa gitmek

Kasklı sapık operacıları şoka soktu! Empty Kasklı sapık operacıları şoka soktu!

Mesaj tarafından NyHaT Salı Ekim 28, 2008 8:28 am

AA

Sorgusu sırasında tecavüz ettiği çocuklar için "onlarda bir gün kadın olmayacakmıydı" diyen sapık tenorun babası da emekli polis çıktı.
Başkentte 10 kişiye tecavüz ettiği iddiasıyla yakalanan Şahin Ö’nün tutuklanmasının ardından, adliye ve emniyete yeni şikayet başvurularının yapıldığı öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, yaşları 13-15 arasında değişen 8 kişi ile yaşı 18’den büyük iki kişiye tecavüz, taciz ve tecavüze teşebbüs suçlarının zanlısı olarak gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuklanan Şahin Ö hakkındaki soruşturma sürüyor.

Soruşturmayı yürüten Gasp Büro Amirliği ekipleri, İstanbul’daki tecavüz olaylarıyla Şahin Ö’nün bağlantısının olup olmadığını araştırıyor.

Şahin Ö’nün dün Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanması talebiyle sevk edildiği mahkemede susma hakkını kullandığı kaydedildi. Bugün de bazı kişilerin, çocuklarının Şahin Ö tarafından taciz ve tecavüze uğradığı şikayetiyle adliye ve emniyete başvurdukları öğrenildi.

8 ayrı dosyadan adliyeye sevk edilen Şahin Ö’nün gerçekleştirdiği öne sürülen tecavüz olaylarından 6’sını, eski DGM Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel’in soruşturacağı bildirildi.

Bu arada tecavüz zanlısının babasının emekli bir emniyet müdürü olduğu öğrenildi. Gasp Büro Amirliği ekiplerinin, 25 Ekim Cumartesi sabaha karşı Şahin Ö’yü almak için evine geldikleri sırada olayları öğrenen babası emekli emniyet müdürünün şok geçirdiği ve ilk başta polislere inanmakta güçlük çektiği kaydedildi.

Tecavüz zanlısı Şahin Ö’nün tecavüz ettiği kız çocuklarından birinin 11 yaşında olduğu öğrenilirken, zanlının su istemek veya adres sormak bahanesiyle evlere girdiği, evlerdeki küçük çocukların çığlıklarının duyulmaması için de evdeki televizyon ve elektrik süpürgesi gibi yüksek ses çıkartabilen cihazları çalıştırdığı belirtildi.

Zanlının koli bantlarıyla el ve ayaklarını bağlayarak etkisiz hale getirdiği küçük kız çocuklarına tecavüz ettikten sonra yanlarına kendilerini kurtarabilmesi için bıçak bıraktığı kaydedildi.

Şahin Ö’nün kullandığı motorla ilgili güvenlik kamerası kayıtlarının bulunamadığı belirtilirken, motorda plaka bulunmadığı için güvenlik kamerası görüntüsü olsa bile teşhisin zor olacağı bildirildi.

30 yaşında olduğu ifade edilen Şahin Ö’nün nişanlı olduğu ve gözaltına alındığı günün akşamında kız kardeşinin düğününe katılmayı planladığı da belirtildi.

OPERA CAMİASI ŞOKTA
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, başkentte 10 kız çocuğuna tecavüz edilmesi olaylarının faili olduğu tespit edilen Şahin Ö’nün tenor olması ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde çalışmasıyla ilgili, "Çok üzücü ve yaralayıcı bir şey. Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak anılmasından bile son derece üzüntü ve utanç duyuyorum" dedi.

Gökmen, gazetecilerin Cumhuriyetin kuruluşunun 85. yıl dönümü dolasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenleyeceği etkinliklere ilişkin basın toplantısında, başkentteki 10 tecavüz vakasına ilişkin yakalanan Şahin Ö. ile
ilgili soruları yanıtladı.

"Çok üzücü ve yaralayıcı bir şey. Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak anılmasından bile son derece üzüntü ve utanç duyuyorum. Bu camiamızı da yaralamıştır" diyen Gökmen, konunun "son derece münferit bir durum" olduğunu
vurguladı. Gökmen, şunları kaydetti: "Her meslek grubunda ortaya çıkabilecek rahatsız, hasta kişilerden
birisiyle karşı karşıya kaldığımızı anladık. Tabi ki bunun sonucu yargı tarafından verilecektir. Bugünkü habere istinaden bunu ifade ediyorum. Her toplumda rastlanabilecek sapık, hasta bir ruh kimliği bazen doktor, mühendis,
hukukçu gibi çıkabileceği gibi bazen de böyle sanatçı adı altında çıkıyor. Ancak ben bu kimselere sanatçı sıfatını yakıştırmayı, kendimiz adına çok aşağılayıcı bir durum olarak görüyorum. Bu bakımdan konunun çok münferit,
bireysel bir rahatsızlık olarak düşünülmesini diliyorum. Devlet Opera ve Balesindeki sanatçı arkadaşlar da bu konuda çok büyük bir infial, üzüntü duymuş ve yaralanmışlardır."

Şahsı çok uzaktan bildiğini, öğrencisi olmadığını ve sahnede hiç izlemediğini ifade eden Gökmen, askerlik görevini yaptığı için de şu anda kadrolu sanatçı olmadığını bildirdi.

NyHaT

Mesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 27/10/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz